Vizyon 93
  1. Radyovizyon 93
  2. Vizyon Dance
  3. Vizyon Bebek
  4. Vizyon Lounge
  5. Vizyon Rock
  6. Vizyon Nostalji
  7. Vizyon Klasik
  8. Vizyon Sek
  9. Vizyon Halk
  10. Vizyon Ankara
Anasayfa » Haberler » Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma Bölümü Kalktı, Ünlüler İsyan Etti
Antalya Film Festivali

Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma Bölümü Kalktı, Ünlüler İsyan Etti

Beğendim
Beğenmedim
Bu haberi beğendin mi?
22.08.2017"Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma bölümünün kaldırılmasına sanatçılardan videolu tepki geldi.
Sinema ve televizyonun ünlü isimleri, "Uluslararası  Antalya Film Festivali"ndeki "Ulusal Yarışma" bölümünün kaldırılmasına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden görüntülü mesaj yayımladı.

Film Yönetmenleri Derneği'nden yapılan açıklamada, " Antalya Altın Portakal Ulusal Yarışması"nın kaldırılması dolayısıyla her gün bir sinemacının görüşlerinin paylaşılacağı belirtildi.

İşte sanatçıların Altın Portakal tepkileri:

Selçuk Yöntem:
Antalya Film Festivalini  Antalya Film Festivali yapan ulusal yarışma bölümüdür. Kaldırılmasını anlamak mümkün değil.

Hülya Koçyiğit:
(Festival) Türk halkıyla sinemasını buluşturmakta. İlk defa bu yıl ulusal yarışmadan yoksun olacak. Hep yerli ve milli değerlerimiz dedik ve bunları yaygınlaştırmak istedik. O nedenle elbette uluslararası festival olabilir ama ulusal sinemamızı ayakta tutan, destek veren  Antalya Film Festivali'nin yapılmamasını, ulusal yarışmanın yapılmamasını kabul edemiyorum.

Müzisyen  Cahit Berkay:
Bugüne kadar yanılmıyorsam benim 6 tane ödülüm var  Antalya'da. Film ve onur ödülleri anlamında. Halbuki ben bunu 10'a çıkarmak istiyordum. Niye durdurdunuz  Antalya Altın Portakal Festivalini? Şaka bir yana ama sinema için büyük bir kayıp.  Antalya Altın Portakal festivali en büyük motivasyondur sinema adına. Üzgünüm." değerlendirmesinde bulundu.

Şevket Çoruh:
Türk sinemasının 54 yıldır devam eden Altın Portakal  Antalya Film Festivali ulusal yarışması artık yapılmıyor. Neden yapılmıyor? Neden kaldırdınız? Yapmayın, dokunmayın. Sanat güzeldir.

MENDERES TÜREL MEKTUP GÖNDERMİŞTİ
Festivalden ulusal bölümün kaldırılmasına tepki gösteren sinema meslek birlikleri de festivalin başkanlığını üstlenen  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel'e bir mektup göndermişti. Sinema sektörünün endişe ve düşüncelerinin aktarıldığı mektupta, Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), Senaryo ve Diyalog Yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SENARİSTBİR), Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP), Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY), Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP), Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR), Film Yönetmenleri Derneği (FİLMYÖN) ve Çağdaş Sinema Oyuncuları'nın (ÇASOD) imzası yer alıyordu.
DİĞER HABERLER
İstanbul Ataşehir'de bir barda sahne alan Volkan Konak silahlı saldırıya uğradı.
Ünlüler arka arkaya baba oluyorlar! Geçtiğimiz günlerde Tarkan baba olmuş, bu haberi de sosyal medyada duyurmuştu. Bu sefer de başka bir ünlü isim baba oluyor, o da Hakan Özoğuz, nam-ı diğer Athena Hakan!
Geçtiğimiz günlerde Ece Seçkin'in "Follow Me" adlı şarkısının Azeri şarkıcı Afaq Aslan tarafından kullanılması şarkıcının keyfini kaçırmıştı.
Şarkı söz yazarı, besteci ve şarkıcı Sinan Akçıl TRT Müzik'te Program sunacak.
Türkiye'nin en büyük müzik yapım şirketi DMC'nin genel müdürü Samsun Demir, Demet Akalın'ın piyasaya çıkacak yeni albümü hakkında açıklamada bulundu.
Son zamanların en üretken besteci ve söz yazarlarından Gülden Mutlu, son single çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu.
Ece Seçkin, "Follow Me" şarkısının Azeri şarkıcı Afaq Aslan tarafından sözleri değiştirilerek izinsiz olarak yayınlandığını iddia etti.
Demet Akalın, Demet Şener'e teşekkür etti.
YAYINDAKİ PROGRAM
- İyi Müzik
1
Ağlar mıyım Ağlamam
Ziynet Sali
2
Vermem Seni Ellere
Oğuzhan Koç
3
Sanki
Bengü ft. Hakan Altun
4
Eteği Belinde
Manuş Baba
5
Bazı Aşklar Yarım Kalmalı
İrem Derici


Müzik
Copyright 2013 Tüm Hakları Radyovizyon’ a aittir.

Bu sitede Met-Ay Web Yazılımları Kullanılmıştır