Vizyon 93
  1. Radyovizyon 93
  2. Vizyon Dance
  3. Vizyon Bebek
  4. Vizyon Lounge
  5. Vizyon Rock
  6. Vizyon Nostalji
  7. Vizyon Klasik
  8. Vizyon Sek
  9. Vizyon Halk
  10. Vizyon Ankara
Anasayfa » Haberler » Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma Bölümü Kalktı, Ünlüler İsyan Etti
Antalya Film Festivali

Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma Bölümü Kalktı, Ünlüler İsyan Etti

Beğendim
Beğenmedim
Bu haberi beğendin mi?
%022.08.2017 08:55:38
"Antalya Film Festivali"nde Ulusal Yarışma bölümünün kaldırılmasına sanatçılardan videolu tepki geldi.
Sinema ve televizyonun ünlü isimleri, "Uluslararası  Antalya Film Festivali"ndeki "Ulusal Yarışma" bölümünün kaldırılmasına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden görüntülü mesaj yayımladı.

Film Yönetmenleri Derneği'nden yapılan açıklamada, " Antalya Altın Portakal Ulusal Yarışması"nın kaldırılması dolayısıyla her gün bir sinemacının görüşlerinin paylaşılacağı belirtildi.

İşte sanatçıların Altın Portakal tepkileri:

Selçuk Yöntem:
Antalya Film Festivalini  Antalya Film Festivali yapan ulusal yarışma bölümüdür. Kaldırılmasını anlamak mümkün değil.

Hülya Koçyiğit:
(Festival) Türk halkıyla sinemasını buluşturmakta. İlk defa bu yıl ulusal yarışmadan yoksun olacak. Hep yerli ve milli değerlerimiz dedik ve bunları yaygınlaştırmak istedik. O nedenle elbette uluslararası festival olabilir ama ulusal sinemamızı ayakta tutan, destek veren  Antalya Film Festivali'nin yapılmamasını, ulusal yarışmanın yapılmamasını kabul edemiyorum.

Müzisyen  Cahit Berkay:
Bugüne kadar yanılmıyorsam benim 6 tane ödülüm var  Antalya'da. Film ve onur ödülleri anlamında. Halbuki ben bunu 10'a çıkarmak istiyordum. Niye durdurdunuz  Antalya Altın Portakal Festivalini? Şaka bir yana ama sinema için büyük bir kayıp.  Antalya Altın Portakal festivali en büyük motivasyondur sinema adına. Üzgünüm." değerlendirmesinde bulundu.

Şevket Çoruh:
Türk sinemasının 54 yıldır devam eden Altın Portakal  Antalya Film Festivali ulusal yarışması artık yapılmıyor. Neden yapılmıyor? Neden kaldırdınız? Yapmayın, dokunmayın. Sanat güzeldir.

MENDERES TÜREL MEKTUP GÖNDERMİŞTİ
Festivalden ulusal bölümün kaldırılmasına tepki gösteren sinema meslek birlikleri de festivalin başkanlığını üstlenen  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel'e bir mektup göndermişti. Sinema sektörünün endişe ve düşüncelerinin aktarıldığı mektupta, Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), Senaryo ve Diyalog Yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SENARİSTBİR), Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP), Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY), Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP), Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR), Film Yönetmenleri Derneği (FİLMYÖN) ve Çağdaş Sinema Oyuncuları'nın (ÇASOD) imzası yer alıyordu.
DİĞER HABERLER
Çıkış şarkısının klibi çekildi
Ersay Üner'den bir single daha
Son albümü "Altın Çağ" ın "Kuzum" ve "Sanki" şarkılarına klip çeken Bengü, üçüncü klibi için hazırlanıyor.
İskender Paydaş ve Zamansız Şarkılar Senfonik Orkestra müzikseverlerle buluşacak.
Uçağı bugün kalkıyor.
Önceki akşam Nişantaşı'nda bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yiyen şarkıcı, mekanda gazetecileri görünce şaşkınlığını gizleyemedi.
Model grubunun eski solisti Fatma Turgut, solo çalışmalarına devam ediyor.
Türk Pop Müziği'nin sevilen ismi Gökhan Tepe, müzik kariyerinin 22. yılında yepyeni single çalışması "Sevda Çocukları" ile müzikseverlerle buluşuyor!
YAYINDAKİ PROGRAM
- İyi Müzik
1
Ya Bu İşler Ne
Mabel Matiz
2
Aşinayız
Murat Dlkılıç ft. Oğuzhan Koç
3
Gel Be Gökyüzüm
İlyas Yalçıntaş
4
Me Gente
j. Balvin ft. Willy William
5
Çok çok
Edis


Müzik
Copyright 2013 Tüm Hakları Radyovizyon’ a aittir.